Zásah, na který nikdy nezapomenu

Napadení v sanitce

Anketa na téma: Výjezd, na který nikdy nezapomenu...

 

Tento výjezd se stal už před lety…

Byli jsme přivoláni k mladému muži  v bezvědomí, který ležel venku na ulici před autobusovou zastávkou. Když jsme přijeli na místo, mladík byl zhroucený na zemi napůl opřený o zeď. Měl drobnou tržnou ránu obočí, jevil známky opilosti a vedle něj se na zemi válela láhev s tvrdým alkoholem. Měli jsme problém muže probudit. Během vyšetření se začal trochu probírat. Na úraz si nevzpomínal. Museli jsme ho přemlouvat, aby s námi šel do sanitního vozu, abychom ho mohli ošetřit.

Když jsem mu v sanitce ošetřovala rány a oděrky na obličeji, začal být agresivní. Ale byl tak opilý, že nemohl stát ani sedět. Ležel na lehátku a kopal kolem sebe, ošetřovala jsem ho a bála jsem se, že mě kopne. Lékař po něm chtěl doklady, kvůli pojištění a totožnosti, které mu však zraněný muž odmítl dát. Začal být agresivní, a tak jsme na místo zavolali policii.

Během čekání na policii se situace stále zhoršovala, muž na nás začal slovně útočit a tvrdil, že ho v sanitce držíme proti jeho vůli. Po chvíli se mu podařilo odpoutat z lehátka, kopal kolem sebe a ničil vybavení sanitky. Začal napadat mě i ostatní členy posádky a vyhrožoval nám, že  nás zabije. Nikdo v tu chvíli nevěděl, jestli u sebe skutečně nemá zbraň. V tu chvíli jsme byli bezmocní, utekli jsme ze sanitky a agresivního muže zamkli uvnitř.

Do příjezdu policistů jsme mohli už jen venku bezmocně přihlížet, jak muž uvnitř demoluje vybavení sanitního vozu a snaží se dostat ven. Vyházel ven všechny léky z polic a dupal po nich, kopal do sedačky, lehátka a snažil se vykopnout boční okno. V tu chvíli nám bylo jasné, že mladík není pouze pod vlivem alkoholu, ale i dalších návykových látek. Po příjezdu policejní hlídky se muž zklidnil, ale přesto si jeho řádění vyžádalo příjezd dalších dvou policejních vozů a zásahové jednotky.

Po otevření sanitky se nám naskytl pohled na interiér plný střepů z ampulí a rozdupaných léků. Pro transport musel být na místo poslán další sanitní vůz. Muž byl pak v poutech a za asistence policie převezen na záchytku. Později, když jsme svědčili  u soudu, jsme zjistili, že byl muž v předchozích letech opakovaně trestán.

Až na ten šok jsme naštěstí neutrpěli zranění a žádný z drahých přístrojů v sanitce nebyl rozbitý, ale jen na lécích byla škoda přes pět tisíc. Úklid zdevastované sanitky nám pak trval nejméně hodinu.


Radka Hotovcová – výjezdová sestra posádky RLP

 
Call centrum
800 888 155
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
sms: 720 002 655
 

DŮLEŽITÁ ČÍSLA

Policie 158
Záchranná služba 155
Hasiči 150
 

 

KONTAKT

Výhradní kontakty zaručující doručení informací a dokumentů do ZZS Středočeského kraje:

Zdravotnická záchranná služba
Středočeského kraje
Vančurova 1544, Kladno 272 01

 
Ředitelství PO-PÁ 7:00-15:30
Tel: 312 256 601
Fax: 312 256 610
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID DS: wmjmahj
 
Dokumenty v elektronické podobě příjímáme v těchto formátech: PDF, DOC, XLS do velikosti 10MB