Novinky

Středočeští záchranáři mají zrekonstruované výjezdové stanoviště v Sedlčanech

a je střiženodřívenyní

 


 

 

 
Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje má pro sedlčanské záchranáře nově zrekonstruované prostory výjezdové základny. Ty byly 4. února 2016 slavnostně otevřeny a představeny veřejnosti za účasti radní pro oblast zdravotnictví SČK Jiřiny Fialové a ředitele Zdravotnické záchranné služby SČK Martina Houdka. U slavnostního aktu byl přítomen také Josef Řihák, předseda Komise pro majetek kraje a místopředseda Komise pro integrovaný záchranný systém, senátor a starosta Sedlčan Jiří Burian a další vážení hosté.

„Rekonstrukce výjezdové základny probíhala od roku 2010 ve třech etapách.  Náklady na modernizaci výjezdového stanoviště, která byla v gesci středočeské záchranky, dosáhly částky zhruba 6,2 milionů korun a byly hrazeny z investičního fondu Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje,“ vysvětlil hejtman Petera.

V první etapě byly provedeny veškeré zemní a bourací práce, stavební úpravy podlah, tepelné izolace i izolace proti vodě, byly vytvořeny kanalizační svody a připojení ke kanalizačnímu řádu. Druhá etapa, která byla v režii města, a to i po finanční stránce, přinesla odizolování obvodových zdí objektu a přivedení inženýrských sítí. Ve třetí fázi došlo k dokončení vnitřních dispozic včetně napojení stavby na technickou infrastrukturu, k technickému řešení vytápění, větrání a ke kompletní instalaci tak, aby výjezdová základna splňovala veškeré hygienické i technicko-bezpečnostní normativy.

„Stávající prostory byly pro záchranáře nevyhovující, jak z pohledu zázemí, tak např. v samotném výjezdu pro sanitní vozidla. Investice do zásadní rekonstrukce nové výjezdovky byla naprosto nezbytná,“ řekl Martin Houdek, jenž zároveň poděkoval zástupcům města za spolupráci, zvláště senátorovi a starostovi Sedlčan Jiřímu Burianovi, neboť jeho vstřícnost a podpora byla v celém projektu nezastupitelná, a to i přes to, že se v průběhu rekonstrukce objevila řada technických problémů.

„Dalším neméně důležitým krokem ke zlepšení podmínek výjezdové základny byla v roce 2015 výstavba velkoprostorového garážového přístřešku pro dvě sanitní vozidla se zakrytou pěší komunikací do objektu výjezdové základny ZZS SČK Sedlčany,“ uvedla radní Fialová s tím, že vloni město Sedlčany také investovalo do kompletního zateplení budovy včetně finální fasády, hydroizolace objektu a úpravy chodníků.

„Sedlčanská základna je pro středočeskou záchranku velmi důležitá. Sedlčanští záchranáři totiž často vyjíždějí k případům v okolí Slapské přehrady, které jsou z jiných výjezdových stanic hůře dostupné. Taky mají na starost západní část benešovského okresu a obce v okolí města Sedlec-Prčice, což pomáhá držet náš průměrný dojezdový čas, který se dlouhodobě drží na hranici osmi minut,“ doplnil Martin Houdek.

Zrekonstruovaná budova a přilehlé pozemky jsou ve vlastnictví obce Sedlčany a vložené investice ZZS SČK jsou ošetřeny Smlouvou o věcném břemenu a Smlouvou o výpůjčce.

 
Call centrum
800 888 155
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
sms: 720 002 655
 

DŮLEŽITÁ ČÍSLA

Policie 158
Záchranná služba 155
Hasiči 150
 

 

KONTAKT

Výhradní kontakty zaručující doručení informací a dokumentů do ZZS Středočeského kraje:

Zdravotnická záchranná služba
Středočeského kraje
Vančurova 1544, Kladno 272 01

 
Ředitelství PO-PÁ 7:00-15:30
Tel: 312 256 601
Fax: 312 256 610
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID DS: wmjmahj
 
Dokumenty v elektronické podobě příjímáme v těchto formátech: PDF, DOC, XLS do velikosti 10MB