Novinky

Středočeská záchranka se účastnila Dne bezpečí pro město Kladno

 

Středočeští záchranáři se v úterý 27. 5. 2014 účastnili preventivní bezpečností akce Den bezpečí pro město Kladno, která byla ve spolupráci se všemi složkami IZS městem uspořádána pro děti kladenských základních škol s cílem prezentace práce bezpečnostních složek.

Ani občasná nepřízeň počasí neodradila od účasti paní učitelky s houfy zvědavých školáčků. Všechny návštěvníky hned za branou areálu Sletiště upoutalo stanoviště Zdravotnické záchranné služby s červeným stanem pro mimořádné události, kde probíhala výuka první pomoci. Děti se zájmem pozorovaly ukázku resuscitace na figuríně a ti starší si mohli masáž srdce za asistence záchranáře vyzkoušet. Překvapivý byl upřímný zájem dětí o výuku první pomoci a množství dotazů, které k tématu měly. Malí návštěvníci si také mohli zblízka prohlédnout sanitní vozidlo a jeho vybavení. Pedagogy a starší děti potěšily rozdávané příručky první pomoci a mladším dětem vykouzlil na tváři úsměv balónek s logem ZZS nebo malá sladkost.

Nad hlavami návštěvníků prolétal policejní vrtulník, který dával tušit, že program bude pokračovat dynamickými ukázkami práce IZS, a tak se všichni návštěvníci přesunuli na tribunu. Odsud mohli přehledně a bezpečně pozorovat komentovanou ukázku vyproštění zraněné osoby z havarovaného vozidla. Tady svou práci předvedli naši záchranáři společně s hasiči a policií.

Ani tento den zábavy se však neobešel bez reálné práce záchranářů. Ti museli na místě ošetřit školáka, který si při hře způsobil lehké poranění nohy.

IMG 3481IMG 3485IMG 3487IMG 3493IMG 3519

 

 

 
Call centrum
800 888 155
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
sms: 720 002 655
 

DŮLEŽITÁ ČÍSLA

Policie 158
Záchranná služba 155
Hasiči 150
 

 

KONTAKT

Výhradní kontakty zaručující doručení informací a dokumentů do ZZS Středočeského kraje:

Zdravotnická záchranná služba
Středočeského kraje
Vančurova 1544, Kladno 272 01

 
Ředitelství PO-PÁ 7:00-15:30
Tel: 312 256 601
Fax: 312 256 610
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID DS: wmjmahj
 
Dokumenty v elektronické podobě příjímáme v těchto formátech: PDF, DOC, XLS do velikosti 10MB