Novinky

Středočeská záchranka se účastnila Dne záchranářů v Kolíně

 

Středočeští záchranáři se během státního svátku 8. května již poněkolikáté podíleli na Dnu záchranářů v Kolíně. Program byl bohatý a všechny zúčastněné složky IZS prezentovaly to nejlepší ze své techniky, zaměření a pracovní činnosti.

Počtem návštěvníků letošní Den záchranářů v Kolíně směle konkuroval minulým ročníkům. Přes davy zvědavců na Karlově náměstí bylo náročné probojovat se k sanitnímu vozidlu, kde probíhala komentovaná prohlídka s ukázkou vybavení. Nejinak tomu bylo před stanem záchranné služby s výukou první pomoci, kde zdravotní sestřička vysvětlovala a předváděla způsob oživování a polohování pacientů. Záchranáři všem rozdávali příručky první pomoci a ti odvážnější z návštěvníků si mohli masáž srdce vyzkoušet na resuscitačním modelu.

Záchranáři si všímají, že každým rokem stoupá u veřejnosti znalost první pomoci a mizí ostych si ji na místě vyzkoušet. Ten, kdo má tuto možnost poprvé, brzy zjistí, že to není nic složitého, jen konstatuje, že provádět srdeční masáž déle než několik málo minut, je poměrně fyzicky náročné.

V odpoledních hodinách se návštěvníci přesunuli na nedaleký Kmochův ostrov, kde den pokračoval programem pro děti a dynamickými ukázkami zásahů. Naši záchranáři se zde podíleli na dvou komentovaných ukázkách vyprošťování zraněných z havarovaných vozidel, kde zasahovali společně s hasičským záchranným sborem a policií. Záchranáři předvedli způsob ošetření, zajištění a léčbu zraněných, která probíhá od první chvíle kontaktu s pacientem po celou dobu vyprošťování až po převoz do nemocnice.

 

m001m002m004m005m007m008m009v002

 
Call centrum
800 888 155
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
sms: 720 002 655
 

DŮLEŽITÁ ČÍSLA

Policie 158
Záchranná služba 155
Hasiči 150
 

 

KONTAKT

Výhradní kontakty zaručující doručení informací a dokumentů do ZZS Středočeského kraje:

Zdravotnická záchranná služba
Středočeského kraje
Vančurova 1544, Kladno 272 01

 
Ředitelství PO-PÁ 7:00-15:30
Tel: 312 256 601
Fax: 312 256 610
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID DS: wmjmahj
 
Dokumenty v elektronické podobě příjímáme v těchto formátech: PDF, DOC, XLS do velikosti 10MB