Novinky

Členové složek IZS převzali ocenění za mimořádné nasazení během letošní povodně

 

m001m002m003m004m005

V sále Zastupitelstva Krajského úřadu Středočeského kraje (KÚSK) se v pondělí 2. prosince sešli členové složek integrovaného záchranného systému (IZS), aby z rukou hejtmana Josefa Řiháka a ředitele KÚSK Zdeňka Štětiny převzali ocenění za mimořádné nasazení při povodni 2013.

„Sešli jsme se dnes, abychom si připomněli nejtěžší chvíle letošního roku. Asi málokdo z nás čekal, když koncem května začalo pršet, že nás zasáhne další velká povodeň. Stalo se. Ničivý živel bral lidem majetek a bohužel i životy,“ řekl v úvodu ocenění hejtman Josef Řihák.

V další části svého vystoupení připomněl škody, které povodeň letos v květnu a v červnu napáchala a především ocenil nasazení a obětavost tisíců členů složek IZS, kteří při boji s živlem pomáhali obyvatelům zaplavených obcí a měst.

„Všechny, kteří se na pomoci bližním při letošních povodních podíleli, tu dnes vy zastupujete. Pokud by správně nefungovaly všechny složky IZS, bylo by obětí více a škody mnohem větší. Je to pro mě obrovská čest, že vám dnes jménem všech obyvatel Středočeského kraje, kterým jste pomohli v těžkých chvílích, mohu poděkovat. Opět jsme se přesvědčili, že na vás - hasiče, záchranáře, policisty, úředníky státní správy i samosprávy, vojáky a dobrovolníky se můžeme spolehnout. Děkuji vám,“ uvedl hejtman Josef Řihák.

Následovala vystoupení zástupců jednotlivých složek IZS, kteří jednak gratulovali oceněným a děkovali i Středočeskému kraji za pomoc a podporu a hejtmanovi za skvělou práci, kterou odváděl v čele krizového štábu.

Rád bych poděkoval všem lidem, kteří se podíleli na pomoci během povodní. Byl bych však špatný šéf, kdybych nepoděkoval zejména svým lidem, a to nejen těm, kteří dnes budou vyznamenáni, ale i všem ostatním, protože naše práce je, stejně jako u ostatních složek IZS,  především o týmové spolupráci," řekl ředitel Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje MUDr. Martin Houdek, který rovněž od hejtmana obdržel ocenění.

Jako další obdrželi ocenění primáři okresů, které nejvíce zasáhly povodně. Primář okresu Mělník MUDr. Zdeněk Tlustý převzal ocenění za všechny své zaměstnance za mimořádné nasazení v extrémních podmínkách a udržení kvalitní přednemocniční neodkladné péče v oblasti. Primář okresu Beroun MUDr. Roman Škulec obdržel ocenění pro sebe a všechny pracovníky výjezdových stanovišť v Berouně a Zdicích, za mimořádné nasazení a včasné přesunutí zatopeného stanoviště v Berouně a tím i zajištění přednemocniční neodkladné péče v postižené oblasti. Dalším oceněným byl vedoucí Krajského zdravotnického operačního střediska  Bc. Patrik Merhaut a celý jeho tým, kterému hejtman poděkoval za bezchybnou operační činnost v situaci, kdy byla velká část komunikací zaplavená. Posledním oceněným byl řidič a technický pracovník Štefan Šulgán za mimořádné nasazení během povodní a za pomoc při stěhování zaplavené základny v Berouně.

voj, sčk

 
Call centrum
800 888 155
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
sms: 720 002 655
 

DŮLEŽITÁ ČÍSLA

Policie 158
Záchranná služba 155
Hasiči 150
 

 

KONTAKT

Výhradní kontakty zaručující doručení informací a dokumentů do ZZS Středočeského kraje:

Zdravotnická záchranná služba
Středočeského kraje
Vančurova 1544, Kladno 272 01

 
Ředitelství PO-PÁ 7:00-15:30
Tel: 312 256 601
Fax: 312 256 610
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID DS: wmjmahj
 
Dokumenty v elektronické podobě příjímáme v těchto formátech: PDF, DOC, XLS do velikosti 10MB