Call Centrum

Call centrum středočeské záchranné služby

 

Call centrum je první zdravotnická poradenská služba při záchranné službě v České republice a funguje jako doplňková součást zdravotnického operačního střediska. Call centrum je zde pro občany kraje při otázkách zdravotnického nebo psychosociálního charakteru. Uleví se tak běžnému provozu linky 155, kde operátoři často řeší tyto telefonáty s psychosociální urgencí, které nejsou vždy indikací pro výjezd záchranných složek. Záchranáři zřídili také možnost emailové komunikace pro  neslyšící nebo osoby s komunikačním blokem a Call centrum je tak možné kontaktovat emailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Na tísňovou linku volají totiž často lidé, kteří nepotřebují akutní přednemocniční péči, tedy zásah záchranné služby, ale chtějí například jen poradit po zdravotnické stránce, volají co mají dělat s teplotou nebo se chtějí informovat, které lékárny mají o víkendu otevřeno. Podle zkušeností záchranné služby stráví operátoři na tísňové lince 155 řešením takových hovorů přibližně 20 – 30% času.

Operátoři Call centra se tak na čísle 800 888 155 mohou stát pro volající nejenom rádci, ale i oporou a vrbou v těžkých životních situacích. Při závažnějších problémech pak mají databázi navazujících psychosociálních služeb, aby mohli volajícího nasměrovat k další odborné pomoci.

V případě potřeby profesionální zdravotníci sloužící na Call centru přepojí volající na sloužícího lékaře záchranné služby nebo jej odkáží na další odborníky a organizace (např.na Linku bezpečí, Bílý kruh bezpečí, Drop In, praktické lékaře, ambulantní specialisty nebo na pohotovost) a podají informace o telefonním čísle.

Call centrum je v provozu pro celý Středočeský kraj a volání do něj je zdarma.

 
Call centrum
800 888 155
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
sms: 720 002 655
 

DŮLEŽITÁ ČÍSLA

Policie 158
Záchranná služba 155
Hasiči 150
 

 

KONTAKT

Výhradní kontakty zaručující doručení informací a dokumentů do ZZS Středočeského kraje:

Zdravotnická záchranná služba
Středočeského kraje
Vančurova 1544, Kladno 272 01

 
Ředitelství PO-PÁ 7:00-15:30
Tel: 312 256 601
Fax: 312 256 610
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID DS: wmjmahj
 
Dokumenty v elektronické podobě příjímáme v těchto formátech: PDF, DOC, XLS do velikosti 10MB